top of page

CENA SESJI OBEJMUJE :

* wiedzę opartą na profesjonalnych warsztatach fotograficznych

* aranżację, stylizacje, rekwizyty i przygotowanie sesji

* usługę fotograficzną

* autorską i w pełni profesjonalną obróbkę graficzną

 * najwyższej jakości wydruki na papierze jedwabnym dostępne wyłącznie dla fotografów- doskonałe odzwierciedlenie kolorów, ekskluzywny papier

KIEDY UMÓWIĆ SIĘ NA SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Na sesję najlepiej umówić się jeszcze przed narodzinami dziecka, abym mogła zostawić kilka wolnych terminów
w okolicach dnia narodzin maluszka. Sesję noworodkową wykonuję do 14 dnia życia dziecka (6-8 dzień są idealne), gdyż zazwyczaj w tym okresie dziecko zapada w twardy sen, podczas którego jest bardzo podatne na układanie
w "słodkie" pozycje.  Ułożymy sobie nie tylko sylwetkę dziecka, ale także zadbamy o detale: złożymy równiutko dłonie, a nawet paluszki i uzyskamy efekt rozanielonego śpioszka. Jeśli dziecko urodziło się przed terminem lub jest ewidentnym śpiochem sesję mogę wykonać do 3 tyg. życia.  

ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA?

Sesja trwa maksymalnie 3 godz. od momentu rozpoczęcia sesji. Czas ucieka bardzo szybko, same zdjęcia nie zajmują również wiele czasu, jednak zawsze potrzebujemy dać czas maleństwu na przyzwyczajenie się do nowego pomieszczenia, kilka karmień, przewinięć pieluszki, zmianę stroju, wyciszenie, uśpienie, a na końcu dopiero staranne ułożenie maluszka do ujęcia. Nie spieszymy się, staramy się zapewnić komfort dziecku. To trochę dziecko dyktuje nam rytm sesji. Noworodek do każdego ujęcia musi spać- tylko wtedy możemy pozwolić sobie na słodkie pozycje.  Oczka noworodków są często mętne i smutne, przez co w trosce o pozytywny odbiór przez Was zdjęć staram się nie robić takich ujęć. Chcę, abyście wyszli  z takimi "słodkimi pocztówkami" jakie zobaczyliście na mojej stronie, a nie z przypadkowo pstrykniętymi kadrami z niekorzystnymi pozycjami czy minkami dziecka złapanymi w locie.  

 CZY SESJA NOWORODKOWA JEST BEZPIECZNA?

 Dziecko zawsze jest w pełni asekurowane przez rodzica! Bezpieczeństwo maluszka jest dla mnie priorytetem! Wiem jakie pozycje są dla dziecka bezpieczne. Jeśli dziecku ewidentnie pozycja się nie podoba, proponuję inną.

CZY MOGĘ LICZYĆ NA DODATKOWE ZDJĘCIA?

Wszystkie ujęcia w ciągu 5 dni dostajecie do wglądu poprzez link do prywatnej galerii i to wy sami wybieracie ujęcia, które mają zostać poddane obróbce graficznej. Jeśli bylibyście zainteresowani dokupieniem jeszcze kolejnych ujęć wtedy koszt jednego retuszowanego zdjęcia wynosi odpowiedni jak w wybranym pakiecie.  Najlepiej wybrać dodatkowe ujęcia zaraz po sesji, gdyż po dokonaniu obróbki na pierwszej 10-tce zdjęć
(5sztw przypadku mini sesji), nie powtórzę idealnie takiej samej obróbki kolorystycznej na zdjęciach dokupionych. Kolorystyka więc może się trochę różnić.

KIEDY DOSTANĘ ZDJĘCIA?

Czas realizacji 30 dni roboczych. Wszystkie zdjęcia staram się starannie udoskonalić w programie graficznym,
aby efekt produktu spełniał Wasze i moje oczekiwania, dlatego na zdjęcia retuszowane musicie trochę poczekać.

JAK WYGLĄDA RETUSZ ZDJĘCIA?

Nie martwcie się proszę zadrapaniami u dziecka czy schodzącą skórką, poprawimy to w komputerze.  Usuniemy krostki, znamiona  i blizny (jeśli sobie oczywiście życzycie). Proszę zadbać o czystość twarzy dziecka, nie może być brudne od fioletu czy mieć ropkę na oczku- nie odtworzę idealnie konturu oka. Rozmywam czasem tło, dodaję kolorów, wygładzam skórę, rozjaśniam buźkę, ściągam czerwień i fiolet z twarzy i stópek.

 

CZY MOGĘ OPUBLIKOWAĆ ZDJĘCIA W INTERNECIE?

Oczywiście będzie mi bardzo miło jeśli to zrobicie. Ucieszy mnie też jeśli podpiszecie mnie jako autora zdjęcia lub po prostu dodacie znacznik do mojej strony na facebooku. Proszę jednak o nieumieszczanie zdjęć surowych jakie Wam daję do wyboru w celu dokupienia, a także o nieingerowanie w żaden sposób w zdjęcia wyretuszowane (zmiana kadrowania, usuwanie elementów ze zdjęcia, rozjaśnianie, zmiana kolorystyki, zmiana na czarno-białe, dodawanie ikonek na zdjęciu, umieszczanie elementów, dodawanie efektów specjalnych darmowymi programami do obróbki itp).  

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Na sesję warto zabrać kocyk dziecka (przesiąknięty już jego zapachem wspaniale je uspokaja), smoczek, butelkę
z mleczkiem odciągniętym mamy lub modyfikowanym (podczas sesji dziecko może pić więcej niż w domku,
a mama może być zmęczona długotrwałym karmieniem. Ponadto potrzebny jest czasami jeden łyk
do uspokojenia dzieciątka już ułożonego w koszyczku), pieluszki tetrowe (do wycierania buźki, podkładania pod kocyk itp.), pampersy (nawet 6 sztuk). 

JAK PRZYGOTOWAĆ NOWORODKA DO SESJI?

Bezpośrednio przed sesją możecie przetrzeć wodą oczka maluszka, aby pozbyć się ropki czy schodzącej skórki
z okolic rzęs. Waciki możecie zabrać również na sesję. Retusz w programie idealnie sprawdza się na skórze, jednak retusz rzęs nie daje naturalnego efektu. W przypadku zdjęcia rodzinnego:  nie przejmujcie się  workami pod oczami, krostami, czy zbyt krągłymi ramionami czy udami. wyretuszuję i wyszczuplę według Twojej prośby, tak, abyś była zadowolona z efektu i dumnie pokazała zdjęcie przyjaciółkom. Proszę zadbaj jednak o rzeczy, których nawet w programie nie skoryguję (krótkie, niepomalowane lub odpryśnięte paznokcie, spierzchnięte usta, odrosty na włosach, przetłuszczone, nieuczesane czy źle wyprostowane włosy, posklejane rzęsy, rozmazana kredka do oczu). Panu nie "ogolę" zarostu. Najlepiej, aby dziecko przyjechało do mnie “niedojedzone”, aby po wyjęciu
z fotelika i rozbudzeniu, przysnęło na nowo podczas pierwszego jedzenia. W trakcie oraz po sesji dziecko może jeść dużo więcej niż zwykle, aby wyregulować sobie emocje i poczucie bezpieczeństwa - jest to normalna reakcja dziecka na nowe bodźce. W studio jest bardzo ciepło - aż za;) nie musicie martwić się temperaturą na dworze czy w studio. Dzieciątko u mnie nie zmarznie. Prócz kaloryferów obok dziecka ustawiam farelkę, którą szybko możemy dogrzać nasze maleństwo.  W przypadku ujęć rodzinnych na czarnym lub białym tle proszę zabrać czarne jednolite bluzki bez napisów i wzorków.  Do białego tła białe, do czarnego czarne.

 

NIE JESTEM W NAJLEPSZEJ FORMIE. CZY KTOŚ POMOŻE MI PRZY DZIECKU?

Jeśli mama nie będzie czuła się jeszcze w formie po porodzie, będzie zmęczona i wyrazi taką chęć, mogę pomóc szybciutko uspokoić dziecko i uśpić je na rękach (również przewinąć czy ubrać maluszka). Noworodek jest  takim barometrem uczuciowym. Bardzo łatwo przechwytuje uczucia mamy. Jeśli mama jest zbyt zmęczona czy zestresowana czy zdjęcia wyjdą i czy maleństwo uśnie, często wyczuwa to dzieciątko, odczuwa ten stres i nie może zasnąć w mamy objęciach. Wtedy mogę je uśpić ja, gdyż dziecko nie jest ze mną powiązane emocjonalnie, nie czuje mojego stresu i zmęczenia (tak jak w przypadku mamy) i zazwyczaj spokojnie sobie "odpłynie".

 

CZY W SESJI NOWORODKOWEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ RODZEŃSTWO i tata?

W sesji może uczestniczyć starsze rodzeństwo oraz tata. zdjęcia takie wykonuję na początku lub na końcu sesji. Nauczona doświadczeniem wiem, że starsze dziecko zacznie się nudzić, rodzic będzie się stresował, że starszak nie ma co robić, a maluszek nie może zasnąć i efekt sesji może być niezadowalający, a rodzic wykończony. Nawet jeśli starsze dziecko jest cierpliwe i grzecznie czeka, rodzic skupiony na uśpieniu noworodka nie ma możliwości zadbać o sesję starszaka - a przecież jego pozy i stylizacje są dla nas równie ważne jak rodzeństwa.  W przypadku stylizacji łączonej najlepiej jest uszykować dla starszaka jednokolorowy lub pastelowy z delikatnym wzorkiem
t-shirt, bluzeczkę. Unikamy raczej bluz z kapturem, wielkich napisów, koszulek z potworkami itp. Czasami mniej znaczy więcej. Na sesję mogą przyjechać wyłącznie rodzice dziecka (max. 2 osoby dorosłe).

bottom of page